I LOVE DESIGN 

 

artykuły i inspiracje

 

Wystawa "Rytmy" - Malarstwo Alicji Galewskiej - 09.09.2016

 

Na wystawie prezentowane są abstrakcyjne obrazy wykonane w technice olejnej i mieszanej. Cechą wspólną prac jest rytm wyznaczany przez kolor i formę. Rytmy zmieniają się, wchodzą w nowe konstelacje barw i kształtów, czasem prowadzi je wyrazista linia...

Monotonne, powtarzalne elementy budują tło otwartej kompozycji, wychodzą poza ramę obrazu. Żywe, kontrastowe kolory rozbiają rytmy obecne w tle. Pozornie przypadkowe działania na płótnie, takie jak zacieki, służą jako główny środek wyrazu.

Nieodłączną cześcią naszego istnienia jest rytm – rytm bicia serca, oddechu, przelewających się fal. Rytm to przejaw życia.

 

Alicja Galewska – architekt wnętrz, malarz, absolwetnka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na co dzień projektantka w firmie „Wnętrza”, Bełchatów Zamoście 94.

 

 Warsztaty w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów odbywających się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Projektanci i ludzie z branży designu spotkali się, by wspólnie przez dwa dni pracować metodą design thinking i podzielić się wiedzą oraz doświadczeniem zdobywanym na codzień. Na spotkaniu firmę Wnętrza reprezentowała Alicja Galewska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i materiału video, który znajdziecie Państwo TU .
 
 
 
Philippe Starck
 Jak myślimy o wnętrzu?

To detal sprawia, że wnętrze nabiera smaku, to szczegół decyduje o jakości. Projekt to nie tylko funkcjonalny pomysł na ciekawą adaptację przestrzeni, ale pewien artystyczny namysł nad formą. Wprowadzamy wysublimowaną estetykę do życia codziennego, tylko po to by człowiekowi w jego własnym miejscu żyło się lepiej. Świat poukładany na zewnątrz wprowadza pewną harmonię do wnętrza, emanuje pozytywną energią. Myśląc o detalu poszukujemy nietypowych produktów, materiałów do wyposażenia wnętrz.
 
Czytaj więcej klikając w obrazek: 


                                                                      

 

 

Snøhetta

 Poszukując nowych inspiracji dla naszych projektów wybraliśmy się na spotkanie z przedstawicielami Snøhetty, jednej z najlepszych pracowni architektonicznych na świecie... 

Czytaj więcej klikając w obrazek: 
 

"Ludzki wymiar"

 Skupiamy się na wnętrzu, ale czas zaopiekować się przestrzenią, w której żyjemy na co dzień. Dlatego polecamy film dokumentalny "Ludzki wymiar". 

Czytaj więcej klikając w obrazek: 
 

 

 

 

Świat od Wnętrza

 

 „I love design”  to hasło, które zgromadziło 15 grudnia projektantów, architektów i producentów wyposażenia wnętrz na otwarciu nowego salonu Firmy Wnętrza. Konferencja miała na celu zbliżenie środowiska branży projektowej, promocję nowego sklepu oraz rozpoczęcie wspólnej dyskusji na temat, czym jest nowoczesny design.
 
Projektowanie wnętrz  to coś więcej niż tylko funkcjonalne uporządkowanie przestrzeni. To proces stwarzania miejsca naznaczanego indywidualnością i wypełniania go szczególną atmosferą.  Nie ma dwóch takich samych projektów, tak jak nie ma dwóch takich samych ludzi. Taka myśl przyświeca Alicji Galewskiej - projektantce i właścicielce „Firmy Wnętrza”. Firma ta jak dotąd była znana bełchatowianom głównie, jako biuro projektowe. Teraz właściciele stworzyli salon, w którym prezentowane są najnowsze trendy w dziedzinie designu.
 
− Stworzyliśmy  kopalnię inspiracji - mówi Alicja Galewska. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby do naszego salonu sprowadzić ciekawe materiały, których nie można kupić w Internecie i których nie znajdziemy w supermarketach. Chcemy pokazać, że można myśleć o wnętrzu w sposób nieoczywisty. W projektowaniu i w wyposażeniach wnętrz dążymy  do spójnej myśli, która stwarza miejsce na nowo.

malarstwo Alicji Galewskiej:   
 
 
 
Salon Wnętrz & Łazienek to nie tylko przestrzeń handlowa. Samo miejsce różni się od sklepów, do których się przyzwyczailiśmy. Modernistyczne wnętrze stanowi świetne tło dla ekspozycji, na której znajdziemy m.in. płytki ceramiczne, kamień naturalny, ceramikę sanitarną oraz meble. To salon, po którym można spacerować  z filiżanką kawy w ręku, szukając ciekawych rozwiązań i pomysłów. Ponadto obecność projektantów umożliwia zasięgniecie fachowej porady.

galeria prac Pana Marka Wysockiego:
 
Po obejrzeniu ekspozycji wyłania się główna myśl, która przyświeca twórcom tego miejsca. To połączenie estetyki z  jakością, co nie znaczy, że jest to salon wyłącznie materiałów ekskluzywnych.  Spoiwem całego przedsięwzięcia jest pomysł. Pomysł na to jak urządzić ciekawie swoje wnętrze  w zależności od  potrzeb i możliwości finansowych. Propozycja projektantów z Bełchatowa jest bogata i różnorodna również pod względem cenowym. Zamiast  więc wybierać się  w podróż do dużego  miasta warto najpierw odwiedzić salon „Firmy Wnętrza” mieszczący się przy ulicy Zamoście 94 w Bełchatowie.
ZapiszZapisz