Z cyklu „I love design” – nasze inspiracje


Jak myślimy o wnętrzu?

To detal sprawia, że wnętrze nabiera smaku, to szczegół decyduje o jakości. Projekt to nie tylko funkcjonalny pomysł na ciekawą adaptację przestrzeni, ale pewien artystyczny namysł nad formą. Wprowadzamy wysublimowaną estetykę do życia codziennego, tylko po to by człowiekowi w jego własnym miejscu żyło się lepiej. Świat poukładany na zewnątrz wprowadza pewną harmonię do wnętrza, emanuje pozytywną energią. Myśląc o detalu poszukujemy nietypowych produktów, materiałów do wyposażenia wnętrz.

Philippe Starck

Jedną z inspirujących osobowości w świecie designu jest Philippe Starck. Ekstrawertyczny projektant, z ogromnym poczuciem humoru. Styl i wyobraźnia Starcka oczarowały prezydenta Francji Francois Mitteranda, który zlecił mu zaprojektowanie mebli do Pałacu Elizejskiego. Najbardziej rozpoznawalnymi pomysłami artysty są wyciskacz do cytryn Juicy Salif firmy Alessi, butelka wody mineralnej Vitte, motocykl Aprilia 6.5, sofa Prive (Cassina).

 Nowe spojrzenie na łazienkę

To on przeformułował myślenie o łazience. Swoją koncepcje wywiódł z natury. Kształt baterii łazienkowych serii Axor Starck Organic wzoruje się na pięknie kobiecego ciała, jego miękkie linie i harmonijnie proporcje sprawiają, że ta seria różni się od masowo wytwarzanych produktów jednego sezonu. Takie modele stają się ponadczasowe, stanowią swoistą biżuterię łazienkową. Philippe Starck powrócił do źródeł i zaprojektował armaturę łazienkową w nawiązaniu do natury, jej okrągłości, lekkości i świeżości górskiego strumienia. Przestajemy myśleć o łazience tylko jako o sterylnej przestrzeni codziennej higieny. Ta seria jest świetnym zwieńczeniem przestrzeni stworzonej z naturalnych materiałów takich jak kamień, drewno, szkło, oświetloną dużą ilością światła dziennego.

Kolekcja Axor Starck Organic firmy Hansgrohe w asortymencie naszego salonu przy ulicy Zamoście 94. Prowadzimy sprzedaż detaliczną, tworzymy również całościowe aranżacje.