salon_ogolny_male.jpg

Kompozycja widoków w projekcie wnętrz - 15.02.2016

Antresola z drewna i szklana balustrada

 Przedstawiamy kolejne wnętrze zaprojektowane i zrealizowane w naszej pracowni. Tym razem chcemy zwrócić szczególną uwagę na sposób, w jaki została wykonana antresola. Konstrukcję schodów wymyśliliśmy tak, by łączenie szklanej balustrady z kolejnymi stopnicami nie było widoczne, a drewniana forma stanowiła szkielet regału w salonie. 

 

Dzięki zastosowaniu przeźroczystego materiału, schody wyglądają tak jakby unosiły się w powietrzu. Lekka forma pełni funkcję nietuzinkowej dekoracji wnętrza.

 

 Co ciekawe, przebywając w tym wnętrzu, będziemy zaskakiwani zmieniającymi się widokami i nową perspektywą, z której możemy oglądać dom i jego otoczenie.To wrażenie potęguje wspomniana wcześniej antresola, z której roztacza się widok na parter. W salonie tę funkcję pełnią duże okna otwierane na taras. A w sypialni trójkątne okno, przez które zobaczymy piękny ogród. Przestronny i rozświetlony salon łączy się z jadalnią i kuchnią.Tu również, zastosowaliśmy przysłonięcie, w formie ażurowej, podświetlanej ścianki. W tak zakomponowanym wnętrzu kuchnia została wydzielona ze strefy pokoju dziennego, choć jest to tylko przymknięcie przestrzeni, a nie jej całkowite odgrodzenie.

 

 

Sypialnia z klimatem

Cechy szczególne:podświetlane, drewniane belki, widok na zielony ogród, garderoba przysłonięta fototapetą.

 

 

Projekt korytarza:

 

Projekt wnętrz: Alicja Galewska & Monika Rabiej
Wykonawstwo, materiały, nadzór autorski: Firma "Wnętrza" 
Fot. Anna Galewska