Kolekcja designu GA na targach Meubelbeurs/ Salone du Meuble w Brukseli

Meble, lampy i lustra zaprojektowane przez Alicję Galewską brały udział w targach Salone du Meuble w Brukseli. Kolekcję designu GA można było obejrzeć w stolicy UE w dniach 3-6 listopada 2019, na stoisku numer 09-416. To już drugi pokaz wzorów opracowanych przez projektantkę i założycielkę firmy „Wnętrza” w Belgii. Rok wcześniej kolekcja miała swoją premierę na targach Cocoon. Starannie wykonane, nietuzinkowe obiekty wyposażenia wnętrz cieszą się uznaniem w Polsce i za granicą. Na co dzień można je obejrzeć w Salonie Wnętrz w Bełchatowie lub zamówić przez sklep internetowy Wnetrza.shop>>>

Bondi wielofunkcyjna ławka modułowa

Ławka Bondi powstała z myślą o elastycznym aranżowaniu przestrzeni. Projekt składa się z dwóch podstawowych elementów, które są niczym wielofunkcyjne puzzle. Można je układać w różne konfiguracje: koła, nieregularnej linii lub rozdzielać i używać w podstawowej wersji, czyli odpowiednio pojedynczej lub podwójnej ławki. Podstawowe elementy mają te same rozmiary z tą różnicą, że jeden z nich jest lustrzanym odbiciem drugiego. Mebel zaprojektowany przez Alicję Galewską nie musi służyć tylko do siedzenia. Sprawdzi się także w roli stolika kawowego. 

Ławka i stół Bondi, projekt: Alicja Galewska „Wnętrza”

Stół do kolekcji

Stół Bondi to harmonijne połączenie trzech materiałów: naturalnego drewna, metalu i szkła w ramach funkcjonalnego wzoru. Solidna konstrukcja z drewna i metalu została cofnięta, tak aby umożliwić wygodne siedzenie na każdym miejscu przy stole. Stół Bondi to nowoczesny mebel wykonany z dbałością o każdy detal. Podstawa w kształcie trapezu nadaje formie dynamicznego wyrazu. Industrialny sznyt wprowadza malowany na czarno metal. 

Lampa Cut-out seat, projekt: Alicja Galewska „Wnętrza”

Lampy Cut-out, czyli wycinanki z metalu

Cut-out to kolekcja ażurowych lamp wykonanych z metalu osadzonego na dębowej podstawie. Wiele projektów zaczyna się w podróży. Wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania stajemy się wrażliwsi na sygnały, które wysyła do nas zmieniające się otoczenie. Wrażenia bywają ulotne, chociaż często stanowią początek twórczego działania. Tak stało się w przypadku kolekcji Cut-out. Ażurowy wzór powstał w wyniku inspiracji dziełami sztuki pochodzącymi z Azji, Oceanii i obu Ameryk. Projektantka zetknęła się z nimi w muzeum Quai Branly. Enigmatyczne piękno obiektów pochodzących z odległych zakątków świata skłoniło Alicję Galewską do narysowania własnych symboli nieistniejących w żadnym języku. Znaków tych nie można rozszyfrować, tak jak nie do końca zrozumiałe są dla widza dzieła sztuki pochodzące z obcego kontekstu kulturowego. W efekcie powstał uproszczony, nowoczesny w wyrazie, nieoczywisty wzór. Egzotyczna inspiracja została przetworzona w wycinankę – formę znaną także z polskiej sztuki ludowej.

Lustro Cut-out

Lustro Cut-out powstało z harmonijnego połączenia ażurowego wzoru, drewna dębowego i lustrzanej tafli. Przez metalową ramę widać nieregularne usłojenie drewna. Dekoracyjna oprawa kadruje każde odbicie. To kolejny element z kolekcji Cut-out utrzymany w tej samej stylistyce, co prezentowane wyżej lampy.

Pufy Sledge, projekt: Alicja Galewska „Wnętrza’

Puf Sledge

Puf Sledge przypomina wyglądem sanki. To skojarzenie wywołują metalowe płozy, które podtrzymują miękkie siedzisko. Asymetryczne podcięcie nadaje formie dynamicznego wyrazu. Mebel składa się z dwóch elementów: małego i dużego. Połączone razem tworzą podwójne siedzisko.

Lustra na szelkach

Lustro Bungee to dekoracyjny element zaprojektowany z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Jego unikalny wzór przypomina abstrakcyjne dzieło sztuki. Lustrzana tafla otoczona jest metalową ramą, ale jej bezpośrednio nie dotyka. Funkcję łącznika między metalem a lustrem pełnią skórzane naciągi. Projektantka chciała podkreślić kontrast między pustką a pełnią. Nie tylko użyte materiały tworzą ów wzór, lecz także wolna przestrzeń między nimi.

Kolekcja dizajnu powstała we współpracy dwóch firm: Wnętrza i Skalar.

Pobierz katalog kolekcji GA >>>

Katalog kolekcji GA>>>

Dofinansowanie udziału w targach zostało udzielone w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera Łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.

Firma "Wnętrza" | Alicja Galewska | ul. Zamoście 94 | 97-400 Bełchatów | tel. +48 602 12 44 91 | wnetrza@interia.pl

logo wnętrza galewska