KOLEKCJA OBRAZÓW

MALARSTWO

ODBICIE – obraz olejny

Obraz malowany na płótnie w technice mieszanej. Kompozycja abstrakcyjna w ciepłej tonacji żółci i czerwieni. Dodatkowym kolorem jest struktura lnianego podobrazia nie wszędzie przykrytego farbą. Duży format kompozycji najlepiej sprawdzi się w dużej przestrzeni, by można było oglądać ją z dystansu.

rozmiar : 141×86 cm

autor : Alicja Galewska

data powstania : 2006

BLUE ZEN – obraz olejny

Obraz olejny na płótnie. Kompozycja statyczna przywołująca skojarzenia z oceanem, przepływem,harmonią. Tonacja utrzymana w kolorach morskich z elementami ciepłych tonów kojarzonych z piaskiem, plażą. Obraz ma działać jak chromoterapia.

rozmiar : 150×120 cm

autor : Alicja Galewska

rok powstania : 2016

RYSY – obraz olejny

Obraz na płótnie wykonany techniką mieszaną (akryl+olej). Abstrakcyjna kompozycja w tonacji pastelowej.

rozmiar : 120×150 cm

autor : Alicja Galewska

rok powstania : 2006 -2016

RYTM I – obraz olejny

Obraz olejno-akrylowy na płótnie. Kompozycja abstrakcyjna utrzymana w tonacji błękitów i zieleni.

rozmiar : 150×80 cm

autor : Alicja Galewska

rok powstania : 2016

CIEŃ I – obraz olejny

Obraz olejno-akrylowy na płótnie. Kompozycja abstrakcyjna oparta na kontrastach temperaturowych.

rozmiar : 150×80 cm

autor : Alicja Galewska

rok powstania : 2016

Obrazy akrylowe z kolekcji CIAŁA NIEBIESKIE

„Ciała niebieskie” to abstrakcyjna wariacja na temat otaczającego nas kosmosu, w którym równolegle do naszego życia zachodzą chemiczne procesy w nieznanym nam celu. Docierające do nas zdjęcia wykonywane przez satelity i badania prowadzone przez naukowców dają namiastkę wiedzy o zjawiskach zachodzących we wszechświecie. Zatrzymane w kolorze i utrwalone w kompozycji inspiracje kosmosem są w tym wypadku niedosłowne. Ciała niebieskie zostały przefiltrowane przez wrażliwość artysty. Bliższe są sferze wyobrażeń niż fotorealistycznym pocztówkom z kosmosu. Punktem wyjścia do tworzenia kolejnych kompozycji jest kolor, jego przekształcenia i oddziaływanie. Artystka postrzega kolor jako nośnik i inicjator emocji. Sposób nakładania barwy tworzy przestrzenną strukturę obrazu. Przy malowaniu obrazów ważne było poszukiwanie techniki pozwalającej na wypracowanie nieoczywistych efektów. Stąd eksperymenty mieszania i łączenia różnych technik malarskich jak przecierki,laserunki,struktury na bazie farb akrylowych i olejnych. Prace powstały na papierze i na płótnie.

Wystawa prac odbyła się we wrześniu 2017 roku.

Wymiary: 100×70 cm