Wystawa designu Ludzie z energią. Przedmioty z duszą

7 kwietnia 2019 roku odbyła się wystawa designu i obiektów artystycznych „Ludzie z energią. Przedmioty z duszą”. Wśród obiektów pokazywanych na wystawie znalazła się autorska kolekcja designu zaprojektowana przez Alicję Galewską z firmy „Wnętrza”, która swoją premierę miała na targach Coocon w Brukseli. W foyer Miejskiego Centrum Kultury Giganty Mocy w Bełchatowie można oglądać prace projektantów i artystów do 28 kwietnia 2019 roku.

Ekspozycję tworzą meble, lampy, lustra, ceramika artystyczna, grafika i fotografie, tkaniny, tynki dekoracyjne, a także rowerowe wynalazki. Łączy je rodowód, wszystkie zostały wykonane przez twórców z Bełchatowa i okolic. To autorskie obiekty użytkowe i artystyczne realizowane w krótkich seriach, a także unikaty dostępne w pojedynczych egzemplarzach. Bohaterami wystawy są „Kreatywni Operatywni” projektanci, artyści i przedsiębiorcy, którzy poprzez swoje twórcze działania zastanawiają się nad rolą przedmiotu w naszej codzienności zgłębiając relacje między przestrzenią, obiektem, strukturą a materiałem.

Frekwencja na wernisażu zaskoczyła także organizatorów. Cieszymy się, że w Bełchatowie jest zapotrzebowanie na dobre wzornictwo i piękne rzeczy, które mogą towarzyszyć mieszkańcom w domach, mieszkaniach i przestrzeniach publicznych na co dzień.

Wystawę tworzy wspólnie dziewięciu bełchatowskich artystów – rzemieślników, projektantów, właścicieli firm: BABE ART, Jaka Studio, EVART, Studio Dekoracji Okien FINESTRIA, Patryk Habryn Studio, Vivi&Oli Alicja Przydryga, Zbychewka, Wnętrza, Skalar. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydent Bełchatowa Pani Marioli Czechowskiej i opieką organizacyjną działu Rozwoju Miasta Invest Bełchatów. Opiekunem wystawy była Ewelina Karlińska-Wejder. 

Zobacz autorską kolekcję designu Alicji Galewskiej
https://wnetrzagalewska.pl/polski-design/

Firma "Wnętrza" | Alicja Galewska | ul. Zamoście 94 | 97-400 Bełchatów | tel. +48 602 12 44 91 | wnetrza@interia.pl

logo wnętrza galewska