AŻUR WE WNETRZU

Kobiece mieszkanie na Żoliborzu (70 mkw.)

To mieszkanie łączy w sobie przytulność angielskiego wnętrza, a zarazem czystość formy, świeżość i przestronność domów skandynawskich. Ważną rolę w kreowaniu przestrzeni gra ażurowy motyw, zaprojektowany i wykonany wyłącznie na potrzeby tej aranżacji.

Meble z ażurowym motywem

Biały, wycinany wzór nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, lecz także wyznacza poszczególne przestrzenie: zamyka sferę kuchni oraz podkreśla układ podwieszanych szafek. Florystyczna forma przysłania wejście do garderoby od strony hallu. Wzór ten nadaje ton całej aranżacji, a jego faktura przywodzi na myśl misternie haftowaną serwetkę. Wieczorem ażurowa podświetlana przesłona wypełnia wnętrze miękkim światłem.

Pogodny nastrój i kobieca delikatność mieszkania harmonizują z osobowością właścicielki. Kolejne pomieszczenia różnicowane są subtelnie przy pomocy półtonów i detali. Kolorystka wnętrza utrzymana jest w tonacji jasnych szarości, błękitów i kremów. Na zgaszonym tle dobrze eksponują się białe meble. Z delikatnym charakterem wnętrza kontrastuje aranżacja sypialni. To pomieszczenie intensywne w kolorze, gęste od różnych materiałów i faktur. Styl sypialni podkreśla łóżko, z wysokim, miękkim, ciemnym wezgłowiem oraz kryształowa lampa rozpraszająca światło. W tym pomieszczeniu dominują głębokie, ciepłe szarości z pigmentem w kolorze bakłażana.

Krem, biel i beż to kolory, które budują aranżację łazienki. Delikatne zdobienia gresów Venis nawiązują do dekoracyjnego ażuru w sferze kuchni i przedpokoju. Białe wiklinowe kosze dodają łazience wdzięku i lekkości oraz pełnią praktyczną funkcję schowków.

Projekt: Alicja Galewska – firma „Wnętrza” 

Materiały i wykonawstwo: Wnętrza Shop