wnetrza galewska projektowanie wnetrz, architektura wnetrz belchatow vintage

Dom w stylu fusion

Wnętrze tego domu łączy w sobie cechy stylu loftowego i vintage z nowoczesną aranżacją. Główna idea zakłada kontrastowanie i różnicowanie materiałów, faktur i form. Tutaj obok miękkiego, mechatego materiału pojawia się błyszcząca i gładka tkanina wybrana z tej samej palety barw.

Projekt wnętrz: Alicja Galewska

Projektantka zdecydowała się na odważne różnicowanie pomieszczeń, mieszanie stylów i deseni. Zestawiła pozornie nieprzystające do siebie elementy. I tak nowoczesna biała kuchnia znajduje się tuż obok ciepłej w wyrazie, rustykalnej jadalni. Te dwie przestrzenie łączy drewniana wyspa i łupek ⸺ naturalny kamień ⸺ położony w strefie między blatem a szafkami. Ciepłe elementy wystroju przenikają się z zimnymi. Stare meble zyskują drugie życie obok nowoczesnych sprzętów. Także w salonie dokonano nietypowych połączeń. Zestaw wypoczynkowy złożono z trzech elementów pochodzących z różnych kolekcji: kanapy wykonanej ze skóry z widocznym obszyciem, wypoczynku z miękkiego filcu i fotela z wełnianym obiciem we wzór angielskiej kraty.

wnetrza galewska projektowanie wnetrz, architektura wnetrz belchatow
Projekt wnętrz: Alicja Galewska


Industrialna klatka schodowa i rdzawy kominek z widocznymi nitami

Podłogę wyłożono gresami imitującymi deski pozyskane ze zdemontowanych palet. Słupy zdobi ręcznie lepiona cegła, dzięki temu element konstrukcyjny zyskał dekoracyjny walor. W tę stylistykę wpisuje się również sufit z pozostawionym miejscami surowym betonem i rdzawa blacha, którą obłożono kominek. Uwagę przyciągają schody. Industrialna, metalowa konstrukcja klatki schodowej współgra ze stopnicami wykonanymi z litego drewna.

Wnętrze z duszą

Dialog starego z nowym, industrialnej stylistyki z modą na vintage, blachy, cegły, naturalnego kamienia i drewna stwarzają przytulne wnętrze, które choć nowe zdaje się emanować już własną historią. Rzadko spotykane połączenia definiują niepowtarzalny styl tak skomponowanego wnętrza.

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej galerii>>>

Projekt: Alicja Galewska „Wnętrza”

Materiały i wykonawstwo – Wnętrza Shop >>>

Firma "Wnętrza" | Alicja Galewska | ul. Zamoście 94 | 97-400 Bełchatów | tel. +48 602 12 44 91 | wnetrza@interia.pl

logo wnętrza galewska