Meble, lampy i lustra zaprojektowane przez Alicję Galewską brały udział w targach Salone du Meuble w Brukseli. Kolekcję designu GA można było obejrzeć w stolicy UE w dniach 3-6 listopada 2019, na stoisku numer 09-416. To już drugi pokaz wzorów opracowanych przez projektantkę i założycielkę firmy „Wnętrza” w Belgii. Rok wcześniej kolekcja miała swoją premierę na targach Cocoon. Starannie wykonane, nietuzinkowe obiekty wyposażenia wnętrz cieszą się uznaniem w Polsce i za granicą. Na co dzień można je obejrzeć w Salonie Wnętrz w Bełchatowie lub zamówić przez sklep internetowy Wnetrza.shop>>>
Bondi wielofunkcyjna ławka modułowa
Ławka Bondi powstała z myślą o elastycznym aranżowaniu przestrzeni. Projekt składa się z dwóch podstawowych elementów, które są niczym wielofunkcyjne puzzle. Można je układać w różne konfiguracje: koła, nieregularnej linii lub rozdzielać i używać w podstawowej wersji, czyli odpowiednio pojedynczej lub podwójnej ławki. Podstawowe elementy mają te same rozmiary z tą różnicą, że jeden z nich jest lustrzanym odbiciem drugiego. Mebel zaprojektowany przez Alicję Galewską nie musi służyć tylko do siedzenia. Sprawdzi się także w roli stolika kawowego.
Stół do kolekcji
Stół Bondi to harmonijne połączenie trzech materiałów: naturalnego drewna, metalu i szkła w ramach funkcjonalnego wzoru. Solidna konstrukcja z drewna i metalu została cofnięta, tak aby umożliwić wygodne siedzenie na każdym miejscu przy stole. Stół Bondi to nowoczesny mebel wykonany z dbałością o każdy detal. Podstawa w kształcie trapezu nadaje formie dynamicznego wyrazu. Industrialny sznyt wprowadza malowany na czarno metal.
Lampy Cut-out, czyli wycinanki z metalu
Cut-out to kolekcja ażurowych lamp wykonanych z metalu osadzonego na dębowej podstawie. Wiele projektów zaczyna się w podróży. Wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania stajemy się wrażliwsi na sygnały, które wysyła do nas zmieniające się otoczenie. Wrażenia bywają ulotne, chociaż często stanowią początek twórczego działania. Tak stało się w przypadku kolekcji Cut-out. Ażurowy wzór powstał w wyniku inspiracji dziełami sztuki pochodzącymi z Azji, Oceanii i obu Ameryk. Projektantka zetknęła się z nimi w muzeum Quai Branly. Enigmatyczne piękno obiektów pochodzących z odległych zakątków świata skłoniło Alicję Galewską do narysowania własnych symboli nieistniejących w żadnym języku. Znaków tych nie można rozszyfrować, tak jak nie do końca zrozumiałe są dla widza dzieła sztuki pochodzące z obcego kontekstu kulturowego. W efekcie powstał uproszczony, nowoczesny w wyrazie, nieoczywisty wzór. Egzotyczna inspiracja została przetworzona w wycinankę – formę znaną także z polskiej sztuki ludowej.
Lustro Cut-out
Lustro Cut-out powstało z harmonijnego połączenia ażurowego wzoru, drewna dębowego i lustrzanej tafli. Przez metalową ramę widać nieregularne usłojenie drewna. Dekoracyjna oprawa kadruje każde odbicie. To kolejny element z kolekcji Cut-out utrzymany w tej samej stylistyce, co prezentowane wyżej lampy.
Puf Sledge
Puf Sledge przypomina wyglądem sanki. To skojarzenie wywołują metalowe płozy, które podtrzymują miękkie siedzisko. Asymetryczne podcięcie nadaje formie dynamicznego wyrazu. Mebel składa się z dwóch elementów: małego i dużego. Połączone razem tworzą podwójne siedzisko.
Lustra na szelkach
Lustro Bungee to dekoracyjny element zaprojektowany z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Jego unikalny wzór przypomina abstrakcyjne dzieło sztuki. Lustrzana tafla otoczona jest metalową ramą, ale jej bezpośrednio nie dotyka. Funkcję łącznika między metalem a lustrem pełnią skórzane naciągi. Projektantka chciała podkreślić kontrast między pustką a pełnią. Nie tylko użyte materiały tworzą ów wzór, lecz także wolna przestrzeń między nimi.
Kolekcja dizajnu powstała we współpracy dwóch firm: Wnętrza i Skalar.
Pobierz katalog kolekcji GA >>>
Dofinansowanie udziału w targach zostało udzielone w ramach realizacji projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera Łódzki biznes. Promocja kompleksowej oferty eksportowej dla przedsiębiorstw z regionu” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa II. INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA, II.2 INTERNACJONALIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW, II.2.2 PROMOCJA GOSPODARCZA REGIONU.