Urządzając mieszkanie zazwyczaj na początku masz w głowie wymarzone aranżacje, które chciałbyś/ chciałabyś zobaczyć u siebie. Jednak nawet w najpiękniejszym domu to Ty będziesz mieszkać. Dlatego tak ważne jest, by wszystkie rozwiązania filtrować przez swoje potrzeby, styl i rytm życia. W projektowaniu wnętrz dążymy do ideału, a wyznaczają go dwa aspekty: piękno i użyteczność.
Do architekta wnętrz można zgłosić się z prośbą o konkretną poradę: dobór kolorów w mieszkaniu, dobór materiałów lub sprzętów czy też opracowanie rozkładu pomieszczeń i ich funkcji. Możesz skonsultować rzut mieszkania przed jego zakupem. By współpraca przebiegała gładko należy ustalić zakres pracy. Chodzi o to, by umówić się albo na konkretną poradę lub na kompleksowy projekt wnętrz, czy też kompleksowy projekt wybranego pomieszczenia.
W naszej pracowni „WNĘTRZA” kompleksowy projekt składa się z trzech etapów:
- Inwentaryzacji – obmiaru. A także rozmowy z klientem na temat jego potrzeb, oczekiwań, sposobu używania przestrzeni na co dzień, preferencji estetycznych.
- Projektu koncepcyjnego – to opracowanie układu funkcjonalnego i wizualizacji. Ten etap zawiera propozycje rozwiązań kierowanych do konkretnej osoby/rodziny. Wizualizacja pozwala zobaczyć warstwę estetyczną projektowanego domu lub mieszkania. Rzut pokazuje rozwiązanie funkcji. Po prezentacji opracowanej propozycji odbywa się dyskusja nad projektem koncepcyjnym, prezentacja proponowanych rozwiązań wraz z uzasadnieniem ich zastosowania. W trakcie rozmowy następuje akceptacja konkretnego projektu i przejście do następnego etapu. W przypadku zastrzeżeń dotyczących pierwszej koncepcji projektant wprowadza ustalone zmiany do projektu. Liczbę wersji wchodzących w skład określonej usługi i jej ceny najlepiej ustalić na początku.
- Przygotowania rysunków wykonawczych: rysunki techniczne instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej, pokazujące sposób i wzór układania parkietów i płytek ceramicznych. Trzeci etap polega na opracowaniu rysunków wykonawczych, tak by realizacja projektu w zaplanowanym kształcie była możliwa i zgodna z zaakceptowaną koncepcją. Rysunki wykonawcze tłumaczą warstwę estetyczną i funkcjonalną na konkretne rozwiązania dotyczące: instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej, sposobu montażu mebli i wzoru układania płytek ceramicznych, parkietów.
- Nadzoru autorskiego: wiąże się on z wizytą architekta na budowie, obejmuje konsultacje z wykonawcami, przekazuje instrukcje dotyczące wykonania projektu, konsultacje ze stolarzem.Czwarty etap wiąże się z obecnością projektanta na budowie. Zdarza się, że mimo opracowania rysunków technicznych, szczególnie w przypadku indywidualnych i nowatorskich rozwiązań, potrzebna jest konsultacja projektanta z budowlańcami. To czas na wytłumaczenie koncepcji i sposobu jej wykonania.
Zachęcamy do skorzystania z promocji WIZUALIZACJA ŁAZIENKI GRATIS. Więcej informacji znajdziesz tu>>>